Rodina

Pravidelné aktivity:

Herňa MC MaMaTaTaJa:

otvorená:

DOPOLUDNIA

po: 10,30 -12,00
utorok - piatok: 9,00 -12,00

POPOLUDNÍ

streda, štvrtok: 16,00 - 18,00


Pravidelné aktivity:

pondelok: 9,00-10,30

MODLITBY MATIEK

štvrtok: 10,00 hod.

TANEČNÍČEK s Mirkou

 

adresa:

budova Denného centra

Kollárová 1/A, Pezinok

mamatataja@pezinskerodiny.sk

0911 668 033

 

Modlitby matiek:

pondelok: 9,00 hod.

MC MaMaTaTaJa

Zuzana Lempochnerová

0905 472 075

 

štvrtok: 20,30 hod.

MC MaMaTaJa

Martina Nociarová

0905 704 003

 

Modlitby otcov:

streda: 21,00 hod.

MC MaMaTaJa

Roman Sabadoš

0907 206 694


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
SVATÝ JOZEF - ako vzor sebaprijatia Tlačiť E-mail

Jozef s Máriou milovali Boha, mali k Nemu úctu a zachovávali mu hlbokú vernosť. Vedeli, že ak budú žiť Jeho prikázania, budú požehnaní. Obaja teda úprimne hľadali a žili Božiu vôľu.

Predsa sa v ich životoch odohralo čosi, čo sa možno nie celkom zhodovalo s ich predstavami:

Jozef sa rozhodoval pre Máriu, aby s ňou prežil šťastný spoločný život v manželstve, v Božej prítomnosti. Obaja zaiste túžili po rodinnom živote, vopred si ho plánovali, nevynímajúc sa od iných, „obyčajných“ ľudí. Mala to byť domácnosť stolárskeho majstra a jednoduchej skromnej ženy, ktorá sa bude venovať domácim prácam a drobným službám iným ľuďom. Hoci obaja spolu snívali, plánovali, predsa budúcnosť zverili do Božích rúk.

Ale tak, ako ľudová múdrosť znie: „človek mieni, Pán Boh mení“. I Jozefovi Boh poriadne „skrížil plány“. S Máriou ešte nežil v manželstve a ona už počala dieťa. Obaja sa predsa túžili plne zasvätiť Bohu nielen pred manželstvom, ale aj v manželstve, teda boli rozhodnutí žiť celibátny život.

„Čo to má znamenať, Bože?“, človek čistý, úprimný, „veď toto je veľmi ponižujúca skutočnosť!“ Toľký zmätok v hlave ... !

No Pán sa zahanbiť nedá. Vždy prichádza v pravý čas. Aj Jozefovi prostredníctvom posla vysvetľoval, vlieval nádej a pokoj do jeho nepokojného vnútra. Pretože Boh je Bohom múdrosti a pokoja. A toto Jozef teraz potreboval a toto aj dostal. Prijal Boží plán so sebou, hoc mu to ľahko nebolo.

Ako keby toho nebolo dosť, prišla ďalšia ťažká situácia. Mal sa starať o nie hocijaké, lež o Božie dieťa. Je pravdepodobné, že mu chcel dať bezpečný príbytok už od narodenia. No dal mu chudobnú maštaľ, oslíka na cestu a prestrašenú Máriu, s ktorou unikajú, aby si ochránili Dieťa pred smrťou novorodencov. Iste, Jozef so svojou rodinou prežil aj mnoho pekných nezabudnuteľných chvíľ. ...

Obdivuhodná je Jozefova vernosť Bohu. Nerozumel, ale veril. S pokorou odkrýval v sebe to, čo Boh doňho vložil už pri počatí. Odkrýval v sebe Boží plán, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou každého ľudského života. Odkrýval pravdu o sebe. Vedel, že život naplno prežije a seba samého pravdivo prijme len za pomoci Toho, ktorý je jeho Stvoriteľom.

 

Bože, Ty môj Stvoriteľ, skláňam sa pred Tebou a ďakujem Ti za svoj život. Svätý Jozef s dôverou pokorne  prijal udalosti, hoci sa nezhodovali s jeho predstavami. Ty si rátal s ním a viem, že počítaš aj so mnou. Tvoj plán je aj v mojom srdci, Pane, a ja ho chcem spolu s Tebou objavovať a prijímať. Pane, viem, môj život v Tvojej prítomnosti, hoc bude aj niekedy ťažký, bude „jarmom ľahkým a bremenom príjemným“. (Mt 11,30) Teda príď, Pane, napĺňaj kalich môjho života až po okraj, aby môj život bol pre Tvoju slávu, požehnaním pre mňa i darom pre tých, ku ktorým ma posielaš. Amen.

 
Plánované rodičovstvo Tlačiť E-mail

... pre tých, ktorí predchádzajú počatiu, ako aj tých, ktorí sa zatiaľ neúspešne snažia o počatie svojho vytúženého dieťatka

Čítajte viac...
 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 Ďalší > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Pezinske rodiny, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting